30.06.21

Літня школа медіаосвіти і медіаграмотності: книжка як медіа

26 червня головний бібліотекар відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів бібліотеки імені Дніпрової Чайки Альона Ліпкіна на Літній школі медіаосвіти і медіаграмотності презентувала роботу обласної дитячої книгозбірні за програмою творчого розвитку «Перший крок до книжок», проєктом раннього читацького розвитку «Домовичок-казковичок приніс малечі рюкзачок» та Недільною батьківською школою.
Основні акценти були зроблені на ігрових програмах розвитку для наймолодших. Адже залучення дітей дошкільного віку до читання буде відбуватися невимушено, якщо робити це саме через гру – провідний вид діяльності дітей цього віку. Учасники детально знайомились із необхідними етапами підготовки та особливостями організації ігрових вправ під час заходів з урахуванням можливостей та інтересів цільової аудиторії – дітей дошкільного віку та їхніх батьків. 
Теоретичний блок підкріплювали практичні вправи, виконання яких мало на меті опанування методик та прийомів промоції книги і заохочення малюків до слухання-читання. Були детально проаналізовані та опрацьовані два заходи: екологічне асорті «Світ довкола нас» та квест «15 книжок у скриню читача, або Нові пригоди «бібліопіратів». Досвідчені методисти та педагоги дошкільної освіти охоче занурювались у світ дитинства та уявляли себе в ролі своїх вихованців.
Робота з батьками була представлена у двох форматах: індивідуального спілкування з читацькими родинами – з використанням літературної медіа-іграшки «Казкові миші – не для тиші»; групового, напрацьованого під час участі наших читачів у заняттях дитячих клубів та студій – як паралельне тренінгове заняття для батьків «Сходинки читання для вашої дитини».
Двогодинне спілкування у такому форматі дозволило не лише поділитися досвідом співпраці Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки з дошкільними навчальними закладами та батьками дітей-читачів, а й збагатитися новими ідеями, запропонованими педагогами – учасниками навчання, для подальшого розвитку існуючих та розробки нових проєктів задля читацького та медіаосвітнього розвитку сучасної дитини.
   
***
Враження та відгуки учасників - на сайті АУП: https://www.aup.com.ua/a-shho-u-nas-u-valizci/

Немає коментарів:

Дописати коментар