З 28 по 30 серпня працівники Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки стали учасниками тренінгового проєкту «Протидія дезінформації в контексті російсько-української війни як інструмент подолання розриву довіри». Триденний семінар організувала Академія української преси у партнерстві з Центром медіа- та цифрової грамотності (CeMIL) Інституту медіа- та комунікаційних студій Вільного університету Берліна (Німеччина).
Кожен день навчальної програми відповідав певному тематичному модулю і був закріплений за одним із експертів, серед яких:
Тетяна Іванова, медіаекспертка, докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри соціальних комунікацій Маріупольського державного університету;
Сергій Штурхецький, медіатренер, журналіст, голова Незалежної Медіа-Профспілки України;
Андрій Юричко, медіатренер, викладач Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка.
Під час першого тренінгового дня Сергій Штурхецький максимально розкрив для тренерів модуль "Протидія фейкам та наративам", підвищуючи компетентність учасників у розумінні та виявленні фейків, освоєнні технології фактчекінгу, розкритті основних наративів російської пропаганди, та ознайомив тренерів з можливостями штучного інтелекту у боротьбі з дезінформацією.
Під час другого навчального дня Андрій Юричко презентував модуль "Медіаграмотність у фокусі: від критичного мислення до цифрової безпеки", у якому максимально розкрив алгоритми роботи соціальних мереж, маніпуляції в них та особливості збору інформації. Пан Андрій спільно з учасниками тренінгу проаналізував роль цифрової репутації особистості та зосередив їхню увагу на екологічному споживанні соціальних мереж та розумному тайм-менеджменті у взаємодії з ними.
Під час заключного третього дня Тетяна Іванова розкрила для учасників модуль "Методика проведення тренінгу на тему "Медіаграмотність під час війни" та додала ті необхідні родзинки, які необхідні кожному тренеру для створення свого особливого тематичного тренінгу. Пані Тетяна закцентувала увагу тренерів на формах та методах проведення тренінгу, технологіях проведення інтерактивних ігор, методиках фасилітації та візуалізації.
Учасники навчання, озброєні важливими знаннями та методиками, проведуть свої власні тренінги на запропоновану тему, тим самим збільшуючи число освічених, критично мислячих, медіаграмотних українців - споживачів медіа контенту.
Немає коментарів:
Дописати коментар