У щоденному житті, час від часу, ми всі стикаємось зі стереотипами, упередженнями та мовою ворожнечі. Ці явища можуть проявлятися у різних сферах життя, включаючи робоче середовище, освіту, політику, медіа та особисті взаємини. Дуже важливо навчитись виявляти ці прояви у суспільстві, з'ясовувати причини їх появи та відслідковувати можливі шляхи подолання.
Тож під час чергового заняття у “Школі медіаграмотності для підлітків” разом із учнями 7-8-х класів Херсонської гімназії №6 ХМР розглянули важливу і актуальну тему “Стереотипи.Упередження. Мова ворожнечі.”
Упродовж тренінгу розглянули базові поняття за темою, більш детально розглянули причини дискримінації, проаналізували словник нейтральної лексики.
За допомогою аналізу відеоматеріаів, текстових повідомлень та інтерактивних прав відслідкували приклади гендерних та расових стереотипів, мови ворожнечі.
На завершення заходу дійшли з учасниками спільних висновків про те, що протидія стереотипам, упередженням і мові ворожнечі важлива з кількох причин, зокрема, заради утвердження:
- справедливості та рівності;
- Підвищення розуміння.
- Зменшення конфліктів.
- Підвищення ефективності комунікації.
- Розвитку толерантності та відкритості.
Немає коментарів:
Дописати коментар