Звертаємо вашу увагу також на проєкт "Фільтр" (https://filter.mkip.gov.ua/) - національний проєкт з медіаграмотності Міністерства культури та інформаційної політики України. Його засновано в 2021 році з метою об’єднання "зусиль держави, громадських організацій та медіаспільноти задля підвищення рівня медіаграмотності українців".
травня 28, 2022
Ресурси для розвитку медіаграмотності у час війни
Звертаємо вашу увагу також на проєкт "Фільтр" (https://filter.mkip.gov.ua/) - національний проєкт з медіаграмотності Міністерства культури та інформаційної політики України. Його засновано в 2021 році з метою об’єднання "зусиль держави, громадських організацій та медіаспільноти задля підвищення рівня медіаграмотності українців".
лютого 21, 2022
Сучасна бібліотека у цифровому просторі
Херсонський фаховий коледж культури і мистецтв надає творчій молоді нашого краю передвищу освіту в галузі культури. На часі - оновлення діяльності закладу, а отже - й опанування нових навчальних технологій, насамперед цифрових. Фахівці Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки зголосились поділитись із колегами-педагогами власним досвідом освоєння і впровадження діджиталізації у професійну діяльність, провести декілька тренінгів з використання інформаційно-комунікаційних технологій та медіаосвітньої діяльності.
Ця програма стартувала сьогодні із оглядової екскурсії бібліотекою імені Дніпрової Чайки та її інтернет-ресурсами "Сучасна бібліотека у цифровому просторі" для першої з чотирьох груп навчально-тренінгової програми.
Під час екскурсії викладачі знайомились із ігровими розробками фахівців бібліотеки, веб-проєктами та цифровими ресурсами, досвідом організації медіаосвітніх тренінгів.
У відділі обслуговування дошкільників та дітей молодшого шкільного віку гості бібліотеки переглянули фрагмент відео "Сучасна бібліотека для дитини й родини", а також ознайомились із веб-сайтом бібліотеки та його основними розділами й рубриками.
Екскурсію у віртуальному просторі продовжили електронна бібліотечка на платформі Calameo і електронна карта професій Херсонщини, створена за напрацюваннями учасників проєкту "ПрофіСтарт", а у реальному - знайомство з окремими проєктами відділу обслуговування 5-9 класів.
Фахівці Інтернет-центру бібліотеки презентували гостям 3D-творчість своїх користувачів, VR-гаджети і запросили відвідати блог Центру та його канал в YouTube, де можна переглянути навчальні відео з ІКТ та практичного кодування.
Завершилась сьогоднішня екскурсія у ігровій залі бібліотеки - одному з майбутніх навчальних просторів для учасників програми, де буде облаштовано імпровізований комп'ютерний клас для проведення тренінгів з ІКТ та медіаосвіти.
лютого 11, 2022
Перший випуск у «Школі медіаграмотності для підлітків» 2022!
Виконали декілька узагальнюючих вправ на інтерактивних платформах Jamboard, Mentimter, Padlet та інші.
Удосконалюємо знання про додатки Google
Розглянули правила створення та питання планування зустрічей за допомогою вищезгаданого додатку у гугл-календарі, особливості налаштувань та демонстрації, залучення користувачів до конференції, специфіку віртуальних ефектів та фонів.
На завершення тренінгового заняття пограли у вікторину «Віртуальні світи улюблених творів», під час якої за допомогою цитат та відповідних фонів відгадали улюблені книги та їхніх авторів:
- «Лісову пісню» Лесі Українки,
- «451 градус по Фаренгейту» Рея Бредбері,
- «Собор Паризької Богоматері» Віктора Гюго,
- «Ромео та Джульєтту» Вільяма Шекспіра,
- «Маленького принца» Антуана Де Сента-Екзюпері та інших.
Наступне заняття заплановано на 3 березня поточного року, під час якого будемо знайомитись із віртуальною дошкою Jamboard.
лютого 10, 2022
У світі digital-комунікацій
- Оксана Мороз, засновниця ініціативи з інформаційної гігієни «Як не стати овочем»;
- Альона Романюк, медіаекспертка, головна редакторка проєкту «По той бік путінської брехні».
Ірина Срібна та Ірина Ковач отримали можливість продемонструвати свої авторські розробки та досвід впровадження медійної й інформаційної грамотності Херсонською обласною бібліотекою для дітей ім. Дніпрової Чайки за програмою третього дня навчання. Сьогодні до тренінгу долучилися і наші колеги - бібліотекарі закладів загальної середньої освіти Херсонської міської ради, учасники медіаосвітнього курсу в рамках партнерської програми підвищення кваліфікації.
У блоці «Наслідки digital-комунікацій: психологічні, фізіологічні, соціальні «Не плакати, не сміятися, не ненавидіти, АЛЕ розуміти», були розкриті такі питання:
- причини звернення людей до соцмереж;
- психологічні прояви та наслідки digital-комунікацій;
- синдром відміни;
- цифрова репутація.
На завершення блоку була проведена гра, яку презентувала Ірина Ковач. Гра створена на популярній онлайн-платформі LearningApps.org для кращого вивчення та засвоєння нової медійної термінології. Учасникам тренінгу було запропоновано до обраних зображень підібрати відповідний термін та його визначення. Вибір платформи обумовлений простотою використання, можливістю для користувачів як переходити до неї за посиланням, так і вбудувати розробку на будь-який веб-сайт.
В наступному блоці «Менеджмент управління digital-комунікацією, або «споглядальний компьютінг», свою авторську гру «Мій медіадень» презентувала Ірина Срібна.
лютого 04, 2022
Про стереотипи й упередження в нашому житті
Під час чергового заняття у «Школі медіаграмотності для підлітків», організованому Херсонською обласною бібліотекою для дітей імені Дніпрової Чайки для учнів 9 класу Каховського навчально-виховного комплексу «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» говорили про роль стереотипів й упереджень в нашому житті.
1. Що таке стереотипи?
2. Як вони впливають на нашу поведінку?
3. В чому небезпека упереджень?
4. Які причини дискримінації?
5. На що запрограмовує людей “мова ворожнечі”?
6. Як навчитися всьому цьому протистояти?
Наприкінці заняття дійшли з учасниками висновку, що стереотипи є своєрідним фільтром, через які людина сприймає дійсність. Роль стереотипів у житті кожної особистості є суперечливою, адже з одного боку, вони роблять наше існування більш зрозумілим і впорядкованим, а з іншого – обмежують можливість пізнання нового, сприяють формуванню хибних уявлень та упереджень. Знання про такі актуальні проблеми людства як дискримінація, упередження чи стереотипи допоможуть кожному учаснику "Школи медіаграмотності для підлітків" швидко виявляти ці прояви у суспільстві та активно їм протистояти.
лютого 03, 2022
Онлайн сервіс Google Meet
Упродовж заняття детально розглянути такі питання:
- особливості інтерфейсу та налаштувань сервісу;
- можливості планування занять;
- керування зустріччю;
- дії;
- чати;
- додаткові можливості.
Але найбільше курсантів зацікавили особливості візуальних ефектів, які допомагають організатору зустрічі налаштовувати віртуальні фони, створювати унікальні ірреальні світи, переноситись на сторінки улюблених літературних творів тощо.