травня 10, 2024

Занурення у світ МІГ: від навчання до професійного медіасерфування

Херсонська ОБД імені Дніпрової Чайки продовжує серію навчальних тренінгів з МІГ для підлітків Херсонщини. Цього разу на воркшоп з медіагігієни "Довіряй, але перевіряй!" завітали учні 8-х і 9-х класів НВК "Школа гуманітарної праці".
Упродовж тренінгу збагачували кейси учнів через виконання різноманітних інтерактивних вправ, аналізу відеоконтенту, інформаційних повідомлень. Виявляли маніпуляції у тематичних відео "Особливості мітингів", "Специфіка різноманітних видів контенту", "Діпфейки". 
Під час інтерактивних ігор "Маніпуляції в медіа", "Аналіз інфоповідомлень" звернули особливу увагу на специфіку подачі інформації та особливості її сприйняття медіакористувачами. Детально зупинились на аналізі клікбейтових заголовків, зокрема на декодуванні інформаційного повідомлення "Іванка Патріотка" - визначили маркери маніпуляцій, емоційне навантаження повідомлення та його кінцеву мету. 
Під час тренінгу використовували і тематичні енерджайзери та криголами.
Наприкінці заходу, під час узагальнюючої бесіди підвели підсумки тренінгу та наголосили на тому, що знання з медіаінформаційної грамотності є запорукою успіху у цифрову епоху. Вони допомагають розвивати критичне мислення та аналітичні навички, що є важливими для ефективного взаємодії з медіаконтентом. Освічена людина здатна розрізняти достовірні джерелами та маніпулятивну інформацією, визначати суб’єктивне та об'єктивне, а також впевнено користуватися цифровими ресурсами. Люди, які володіють цими навичками, здатні більш ефективно орієнтуватися в сучасному інформаційному просторі, вирішувати проблеми та досягати своїх цілей. Таким чином, знання з медіаінформаційної грамотності стають необхідними для успіху в цифрову епоху, де доступ до інформації є безпрецедентним, але існує велика кількість викликів у її оцінці та використанні.

Немає коментарів:

Дописати коментар